Finansal Raporlama

Finansal Raporlama Hizmetleri

Şirketler yönetim çerçevesinde etkin kararlar alabilmek için mutlaka değerlendirmeler yaparak finansal olarak ne durumda olduklarını bilmek isterler. Finansal raporlama hizmetlerine duyulan ihtiyaç son dönemde oldukça artmıştır. Şirketlerin paydaşları ile bu finansal raporların paylaşılması halinde şirketin ne durumda olduğu anlaşılmakta ve şirkete olan güven artarak yatırımcılar için bir merkez haline gelmesi sağlanmaktadır. Böylelikle güven temini ve yerel mevzuata ilişkin yükümlülüklerin yerine doğrudan getirilmesi herhangi bir aksaklık sorunuyla karşılaşılmaması şirket yöneticileri sorumluluğu açısından oldukça önemlidir.

Türk ekonomisinde ki istikrarlı büyüme, oldukça hızlı şekilde piyasa içinde dönen şirket satın almaları, şirketlerin hisselerini halka açarak pay satmaları, şirketlerin farklı ülke ve coğrafyalar üzerine açılarak yeni ekonomi alanlarına girmeleri, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları ve bu standartlarla uyum içinde olan Türkiye Finansal Raporlama Standartları’nı kullanmak ihtiyacı hisseden şirketlerin sayısı önemli ölçüde artmaktadır.

Güvenilir ve tutarlı bir finansal raporlamanın son derece önemli olduğu günümüzde sizlere yenilikçi ve modern teknolojik çözümler ışığında bu hizmetleri sağlıyoruz. En hızlı ve doğru şekilde sizlere bu hizmeti vermek Muhasebece Mali Müşavirlik ve Danışmanlık olarak bizlerin en asli görevleri arasında.

Ekibimiz

  • Mali Müşavir
  • Uzmanlar
  • Mükellef Temsilcisi

Peki sizlere bu hizmet altında neler sunuyoruz?

UFRS ile uyumlu mali tablolar

Uluslararası Piyasalarda kıyaslama ve raporlama yapılmasına olanak
sağlayacak finansal raporlara olan ihtiyacı artırmıştır. Bu ihtiyacı karşılamak
için Mali Müşavirlik & Danışmanlık olarak uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz.

Yönetim Danışmanlığı ve Bütçe raporları

İşletmelerin planlı büyüme sağlayabilmeleri için Aylık faaliyetlerin, fiili değerlerle bütçe değerlerinin karşılaştırılması yapılarak neticeler hakkında işletme yöneticilerine aylık raporlama yapılması gereklilik haline gelmiştir. Bütçe raporlamalarınız için işletmenize en uygun raporlama alt yapısını oluşturuyor ve raporlarınızı belirli dönemlerde bilgilerinize sunuyoruz.

Nakit Akış Tabloları

Nakit akış tabloları, işletmedeki yatırım ve finansman faaliyetleri ile nakit girişleri ve nakit çıkışları gösteren bir tablodur. Tablo, işletmenin belirli bir dönem içerisinde nakit kaynak ve kullanımlarını bir bakışta görme olanağı sağlamaktadır.

Yatırım Danışmalığı

Muhasebece Mali Müşavirlik Olarak Uzman danışman kadromuzla, Birleşme veya Satın alma yolu ile yapacağınız yatırımlarda değerleme ve yatırım analizlerini yaparak sizleri aydınlatıyor, hedef şirketin mali ve finansal durumu hakkında raporu sizlere sunuyoruz.

Hemen bizimle iletişime geçin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
WhatsApp chat